Лікування пролежнів
Наші фахівці завжди готові дати Вам більш детальні консультації та інструкції, ніж написано у статті
Завжди будемо раді Вашому дзвінку!
Телефон магазину: +380934943945
ГідроТерапія
Швидке загоєння рани
Ефективність. Та Простота.
Два кроки ефективного лікування трофічних та діабетичних виразок, пролежнів та інших довго незагоюючихся ран.
ПРОФІЛАКТИКА утворення пролежнів
Головна мета – запобігти утворенню пролежнів
Профілактика включає:
МобільністьЗниження рухливості підвищує ризик утворення пролежнів. Необхідно змінювати положення тіла пацієнта кожні 2 години. Рекомендується використовувати протипролежневі матраци, підкладні поролонові валики, подушки.
Харчування та споживання водиЦе є надзвичайно важливим фактором у профілактиці пролежнів. Вважається, що неправильне харчування сприяє утворенню пролежнів та може затримати загоєння вже існуючих пролежнів. Рекомендується використовувати спеціальні харчові добавки для пацієнтів із дефіцитом поживних речовин після консультації дієтолога чи іншого компетентного фахівця. Кількість рідини, що вживається, повинна бути не менше 1,5 л на добу.
Оцінка стану шкіриШкіра не має бути надмірно зволожена чи, навпаки, дуже суха. Надмірно зволожена шкіра може спричинити мацерацію та набухання поверхневих шарів шкіри, що провокує розвиток пролежнів. Таку шкіру необхідно підсушувати за допомогою присипок без тальку або за допомогою професійного захисного крему з цинком MoliCare® Skin. Суху шкіру потрібно зволожувати за допомогою спеціальних засобів із зволожуючими та поживними компонентами (використовуйте лосьйон для тіла MoliCare® Skin).
Захист шкіриДерматит, пов'язаний із нетриманням сечі – це стан шкіри пацієнтів з нетриманням. Сеча та кал можуть викликати збільшення вологості шкіри та її запалення. Це спричиняє пошкодження шкіри та розвиток або погіршення стану пролежня. Використання спеціального захисного крему MoliCare® Skin буде доречним для захисту шкіри від дерматиту та профілактики пролежнів в інтимній зоні.
Очищення шкіриМиття пацієнта необхідно проводити дбайливо, без тертя та тиску, а також без використання мила чи косметичних засобів. За необхідності миття водою використовуйте миючий лосьйон із нейтралізатором запаху MoliCare® Skin, не потребує додаткового змивання. Зменшіть кількість миття традиційним методом із водою. Використовуйте вологі рукавички з нейтралізатором запаху MoliCare® Skin або піну, що очищає MoliCare® Skin. Необхідно ретельно висушувати шкіру після миття легкими рухами за допомогою гігієнічних серветок або рушників, не травмуючи шкіру. Особливу увагу приділяйте складкам шкіри, всім проблемним та інтимним зонам.
Поліпшення кровообігуМасаж всього тіла, у тому числі біля зон ризику утворення пролежнів (у радіусі 5 см від кісткових виступів), потрібно проводити після нанесення зволожуючого крему/лосьйону на шкіру. Під час проведення масажу заборонено використовувати камфорний спирт для активації кровообігу (спиртовмісні препарати висушують шкіру). Використовуйте тонізуючий гель MoliCare® Skin з камфорою для зменшення м'язової напруги та заспокійливого масажу шиї, плечей, рук чи ніг.
ЛІКУВАННЯ ПРОЛЕЖНІВ
I стадія пролежня
Характеризується появою блідих ділянок шкіри або стійким почервонінням, яке не минає після усунення тиску. Шкірні покриви не пошкоджені. Можлива мацерація шкіри.
Засоби, що використовуються:
- Для обробки рекомендується використовувати антисептики на водній основі (наприклад, водний розчин хлоргексидину або декаметоксину; комбіновані розчини для обробки ран, такі як Октенісепт, Пронтосан).
- Для захисту шкіри, поглинання мацерації та попередження подальшого розвитку пролежня - самофіксовані гідроколоїдні пов'язки Hydrocoll® Thin.
II стадія пролежня
Пошкоджена ділянка має синюшно-червоний колір із чіткими контурами, стійке почервоніння, відшарування епідермісу, поверхневе порушення цілісності шкірних покривів.
Засоби, що використовуються:
- Для обробки рекомендується використовувати антисептики на водній основі (наприклад, водний розчин хлоргексидину або декаметоксину; комбіновані розчини для обробки ран, такі як Октенісепт, Пронтосан).
- Для створення оптимально вологого середовища для загоєння рани та поглинання виділень із рани – полімерна губчаста пов'язка з гідрогелевим покриттям HydroTac®.
III стадія пролежня
Виникає некроз (відмирання) шкірних покривів до м'язового шару із проникненням у м'яз. Часто рана має підшкірні кишені.
Засоби, що використовуються:
- Для очищення рани від некротизованих (відмерлих) тканин та місцевої антибактеріальної терапії – активована пов'язка на рану з антисептиком HydroClean® plus.
- Для очищення глибоких ран з кишенями та стимуляції процесів загоєння – тампонування поглинаючою кальцій-альгінатною пов'язкою Sorbalgon® / Sorbalgon® T.
IV стадія пролежня
Характеризується глибоким ушкодженням (некрозом) всіх м'яких тканин. З'являється порожнина, у якій чітко видно сухожилля та кістки.
Засоби, що використовуються:
- Для очищення рани від некротизованих тканин та місцевої антибактеріальної терапії – активована пов'язка з антисептиком HydroClean® plus.
- Для фіксації пов'язок використовується прозора водостійка стерильна пов'язка Hydrofilm® або еластичний прозорий водостійкий пластир в рулоні Hydrofilm® roll.